| Slash1 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu cateva sfaturi care trebuiesc respectate in compunerea unei melodii ca nu prea stiu exact. De exemplu, inainte ce alege linia melodica a melodiei sau intai se scriu versurile? As vrea sa invat cum se compunere o melodie si de ce trebuie tinut cont. Multumesc, dau Funda happy

2 răspunsuri:
| PerfectInsanity a răspuns:

Intai se alege linia melodica. In functie de linia melodica alegi versurile si vezi cum sa pui ritmul si accentul ( de ex iambic sau trohaic) ca sa fie in concordanta cu melodia.

| Lollo29 a răspuns:

Salut! Mai intai eu spun ca s-ar scriu versurile ca nu poti sa pui o anumita linie melodica fara versuri! Bye