| speedy_5619 a întrebat:

Am si eu un amplificator CV DUAL 1400 ma poate ajuta cineva cu legarea lui la PC? nu reusesc sa il fac sa imi scoata sunetul in difuzoarestraight face

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ar fi păcat. Dacă este ok să ai mare grijă la cuplarea boxelor, să fie în fază. Daca nu sunt toate în fază vei avea în primul rând bass-ul slab şi aşa zise goluri de audiţie în încăpere.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dragă @radu16, o să-ţi explic etapele :
1. Ai nevoie de un cablu cu jack stereo la un capăt iar la celălalt cu mufă DIN sau RCA.
2. Cuplează capătul DIN sau RCA la intrarea Tuner sau TAPE.
3. Acţionează comutatorul de pe panoul frontal pe poziţia a cărei intrare o foloseşti ( Tuner sau Tape ).
4. Cu difuzoarele cuplate la staţie, cu aceasta pornită şi cu volumul reglat moderat, atinge uşor capătul cu mufa Jack al cablului de intrare. În difuzoare trebuie să se audă un brum când atingi jack-ul.
5. Cuplează jack-ul la ieşirea de linie a compului ( cea care duce la boxele cu amplificator ) sau la ieşirea pentru căşti de la boxele compului.
Este mai bine să cuplezi staţia de amplificare direct la ieşirea audio din comp ( de pe placa audio ) deoarece distorsiunile sunt minime. Dacă mai ai întrebări îţi stau la dispoziţie.
Succes!

| speedy_5619 explică:

Ms o sa ma uit maine daca va merge sau ar putea di arsi finali