| mardeamor a întrebat:

Am un telefon samsung j700 am fost la mare si presupun ca am dat putina apa pe el. iar acum nu mai merg unele butoane si nu prea mai e bun de nimic decat sa raspund la el atat. ce sa se fii intamplat? e ceva de facut la el? s-a stricat de tot? as putea sa ii fac eu ceva sau daca ma duc la un service ceva cat ma costa multumesc

6 răspunsuri:
| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

Da s-a stricat bateria si al meu a cazut in apa funda

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Prietena mea cea mai buna, are si ea telefon de o asemenea marca, si la ea la fel nu lucrau cateva butoane... Iti spun mai precis ca nu e din cauza apei. Daca te duci la un service, nu stiu cat te va costa in lei romanesti, insa prietena mea fiind din R.Moldova, a dat cam undeva la 100 lei moldovenesti.

| xAvrilx a răspuns:

Stiu un caz asemanator si am rezolvat prin scoaterea bateriei, cartelei si a cardului de memorie. Le-am sters cu propul ursat si l-am lasat vreo 4 ore pe prosop. Apoi a functonat.Pentru ca toata apa a disparut. Dar, nu stiu daca va merge daca apa deja bateria a absorbit, nu stiu.

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Este de la folie! du-te la service este vreo 40 de lei sa ti-l repari

| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

E de la folie! du-te la service cu el este 40 de lei sa il faci

| Bii26 a răspuns:

Si al meu a patit la fel.Pai,in primul rand, daca esti in garantie cu el du-te la magazinul de unde l-ai cumparat si spune-i ca doresti sa-l repari.Iti va da altul in schimb pentru o perioada de timp. Daca nu esti in garantie, te duci la un service si nu costa mai mult de 25 de lei.
pa, pa, am nevoie de funda! [-o