| Alexinnio a întrebat:

As dori sa imi cumpar o chitara electrica! Ce sa fac sa imi cumpar un Epiphone Les Paul Standard Plus sau sa mai strang si sa imi iau Gibson Les Paul Studio? Care dintre cele doua modele se merita cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Daca iti permiti sa dai aproximativ o mie de dolari, e cel mai recomandat sa cumperi gibson les paul studio, e o chitara pro-level, toata lumea a auzit de ea si e foarte apreciata, pe cand epiphone-ul e doar o copie.Personal, n-am cantat pe un gibson les paul studio, dar am avut ocazia de a o face pe un flying v din 68', vopsita ca cea a lui Hetfield, care i-a apartinut lui Balauru din trooper, dupa o zdranganeala de cateva ore, mi-am promis ca-mi cumpar gibson, sunt chitare extrem de bune, cu traditie, gibson nu-si permite sa scoate chitare proste, pe cand epiphone produc si modele extrem de ieftine, majoritatea chitarelor fiind produse in serie.Am filosofat destul, raspunsul este ca da, daca iti permiti un gibson les paul studio, cumpara-ti, e cu mult peste copia de la epiphone.