| alexlory a întrebat:

am de facut un referat la muzica cu titlul: "rolul muzicii in societate, rolul muzicii in viata mea". Imi dati cateva ideii, cum ati face voi acest referat? ce inseamna muzica pentru voi? dau fundita celui/celei care imi spune mai detaliat

1 răspuns:
| Незнайка a răspuns:

Muzica este o arta. Numai fiecare dintre noi poate intr-adevar simti melodia, fiecare sunet nu este altceva decit o emotie trimisa de compozitorul ei.Trebuie pretuita ca la fel ca parintii ea te poate ordona si educa dar intr-un alt mod.Eu as scrie ceva de genul asta