| eusuntpepe a întrebat:

Buna, am si eu o boxa activa, thebox pa 15 dsp si un mixer, behringer xenyx 1202fx si cand leg mixerul la boxa se aude foarte incet boxa, daca mixerul sta in priza, se aude incet, daca il scot din priza mixerul si las toate cablurile exact asa, merge muzica normal. Intrebarea mea este, am nevoie de un preamplificator intre mixer si boxa sau care ar fi problema? Precizez ca sunt noi, deci ma gandesc ca nu ar trebui sa fie stricat mixerul?
Multumesc

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Se pare că mixerul tău ATENUEAZĂ semnalul deci ori e defect ori n-ai ales intrarea/ieșirea potrivită