| Marius444 a întrebat:

Buna ce ziceti se merita sa tin muzica in format flac si nu mp3 tinand cont ca o melodie flac ocupa aprox 26 mb (~1000 kbps) iar una mp3 in medie 8mb (~320 mbps). eu sunt dispus sa aloc 100 gb din hard pentru muzica, iar la flac ar incapea in jur de 4000, mp3 - 13000. ce ma sfatuiti sa fac? am convertit o melodie din mp3 in flac si mi se pare ca se aude mai fin, mai frumos. ce ziceti sa fac?

2 răspunsuri:
| Bibi_1645 a răspuns:

Hmm, intrebarea ta e ceva de genul: am un fisier care nu imi mai trebuie, ce sa fac cu el, sa il sterg sau nu? Serios...

| Florinrm a răspuns:

Da-i convert in mp3, ca de exemplu nu poti sa faci un film cu muzica in flac. Stiu ca flac-ul e mai bun, dar cred ca e mai bine sa tii in mp3 pe PC/laptop si cele mai bune, frumoase melodii flac pe stick, HDD sau chiar CD, daca vrei sa le asculti asa, pe CD, in masina de exemplu, caci de cele mai multe ori melodiile de pe albume sunt in flac (depinde de gen, asa cred eu).