| anonim_4396 a întrebat:

La radio, pe postul Digi FM se difuzeaza ACUM melodia lui 50 Cent - P.I.M.P, inainte de aceasta melodie a mai fost o melodie, iar inainte de aceasta s-a difuzat o melodie caruia as dori sa-i aflu numele, ceva in genul " I feel the people calling ", habar nu am, am prins doar finalul happy dar era ritmata happy, stiti careva numele melodiei?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 50 cent trebuie neaparat sa asculti
* wanksta
* piggy bank
* Hustlers ambition
*I am the man
50 cent este singurul ganster legit din industrie. Au mai fost notorius, eazy-e, dmx. Dar la nivel mic. 50 a fost un fel de nutu camataru care s-a apucat de rap.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu uitam "In the club", o piesa simpla dar probabil unul dintre cele mai misto ritmuri hip-hop all time
La el ritmul e mai misto, versurile sunt ca la trapperii actuali adica manele.

50 cent smecher sau nu dar era sa fie ucis, a fost norocos.
Get Rich or Die Tryin' filmul lamureste mai multe aspecte.

Si cred ca cel mai mare gangster dintre toti din lumea muzicii este Puff Daddy, a cantat el "pop", dar nu a ajuns bogat doar din afaceri legale, la o avere estimata la peste 900 milioane dolari happy

| StoicAnalysis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita de Dr. Dre

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Filmul care descrie viata lui 50 cent, este umflat cu siguranta, la fel ca si 8mile al lui eminem. Si da, 50 nu a fost vreun mare liricist, dar a fost legit gangster. La 19 ani conducea un mercedes foarte scump, in conditiile care venea din saracie lucie si mai avea inca vreo 5 ani pana sa intre in muzica, plus beffurile cu "suprime" care era o adevarata lgenda in newyork. El ca sa se faca remarcat i-a dat diss lu ja'rulle, cam cel mai hot hip-hoper din anii 2000. Practic i-a spus, frate eu sunt ceea ce tu incerci sa pari. Puff daddy, la fel ca si dre, a stiut sa joace la sigur. Nu a facut gura mare ca 2pac si nici nu mai stat pe strada ca nipsey. Este destul de posibila ca la comanda lui puffy, 2pac sa fii fost ucis. Culmea 2pac a murit cu un cont de 7000k€, si o casa nu prea mare, plus niste bijuterii de cateva zeci de mii. Practic falit avand in vedere ca genera efectiv sute de milioane. Suge knight la stors si la muls ca pe o vaca.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu povestea bro, cunosc rivalitatea dintre 2pac si Notorious, Suge Knight si diddy, nenorocitul acela Suge Knight zace in puscarie, el poate fi privit ca nutu comataru, un asasin si un nenorocit acest negru care profita de artistii pe care-i impresaria.
Insa nimeni nu stie exact cine si din ce motiv au fost asasinati tinerii 2pac sau notorious big, probabil cei mai mari rapperi all time
Au fost atat de bine vanduti dupa moartea lor incat mama lui notorious este milionara in dolari, din ce drepturi de autor a primit din muzica lui notorious, cartile scrise despre el si filmele+documentare Netflix
Pentru mine insa taticii rap raman alaturi de run dmc, preferatul meu ICE cube, genul gangsta-rap a fost promovat si inventat intr-o mica sau mai mare masura de cei din anturajul sau cat si de el (ice cube), oricum este printre pionerii genului.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Daca vrei un nou super mc, cu lirica, flow si story teling, i-ti recomand "dax". Are cateva piese care iti face pielea de gaina. Sunt dependent de muzica lui, poate ca ma si identific intr-o oarecare masura. El nu este gangasta rapa, el este ego rap. As putea sa zic ca seamna cu cedrea, cel putin asupra viziunii in ceea ce priveste societatea.
https://m.youtube.com/......tps?/watch
https://m.youtube.com/watch?v=zXtHNpT6MJk&pp=ygURZGF4IGRldmlsIGNhbGxpbmc%3D

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Melodia nu era al lui 50 cent, ziceam doar ca in momentul cand am redactat eu intrebarea happy la radio se difuza melodia lui 50 cent iar inainte se mai difuzase o melodie, apoi melodia pentru. care am pus intrebarea ( am prins doar ultimile 20 30 de secunde din melodie si era un refren foarte ritmat ceva in genul " " I feel the people calling ", )

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca regele rapului a fost si probabil va ramane 2pac.
#ThugLife

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cânta tot 50 Cent?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nope happy
Melodia nu era al lui 50 cent, ziceam doar ca in momentul cand am redactat eu intrebarea la radio se difuza melodia lui 50 cent iar inainte se mai difuzase o melodie ( caruia la fel, nu-i cunosc numele ), apoi melodia pentru care am pus initial intrebarea ( am prins doar ultimile 20 - 30 de secunde din melodie si era un refren foarte ritmat ceva in genul " " I feel the people calling " )

Ascultai si tu radioul in aceea perioada? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ascult deloc radio.