| maxxu09 a întrebat:

Se merita sa tin o parte din muzica in format flac? Va intreb pentru ca ma gandeam sa mai tin si ceva muzica la o calitate superioara mp3-ului. Pe net am gasit muzica in format flac, dar ar fi o problema; mi-e frica sa nu fie si mp3 convertit in flac. Din ce obtin flac-ul?...din cd-uri audio cumva?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Normal ca se merita sa ai toata muzica in format flac! Flac-ul il gasesti doar pe CD-urile originale in care ai garantia ca 100% e flac.Dealtfel se mai gasesc si pe unele trackere la download.

| maxxu09 explică (pentru neluL):

Din cate stiu trebuie facuta conversia la cd-urile audio. O problema ar fi pentru. unele persoane spatiul de stocare si sitemele audio.

| neluL a răspuns (pentru maxxu09):

Cateva FLAC-uri gasesti aici la categoria muzica
http://www.freshwap.me/music/
Le poti pastra asa pe un HDD extern.