| anonim_4396 a întrebat:

Bunăbig grin Pe 21 decembrie o să organizez la școală,alături de colegi,o petrecere.
Am nevoie de câteva colinde/melodii de Crăciun,dar care să nu îi plictisească pe colegii mei... Știu,sună ciudat laughing
M-am gândit și la câteva melodii englezești: Last Christmas,Santa Claus is coming to town,All i want for Christmas is you... Dar mai vreau câteva exemple :d
Și românești, și englezești.Cel mai complet răspuns(cu cele mai multe melodii) primește fundă big grin

6 răspunsuri:
| Almássy a răspuns:

Aia cu clopoteii merge suta-nsuta

| Neberius13 a răspuns:

Normal ca nu le apreciaza, craciunul e o sarbatoare nu o tragedie cum reiese din modul in care canta romanii colinzile

| Iru08 a răspuns:

Train - Shake up Christmas
Harry Conick -It's beginning to look a lot like Christmas
Dean Martin - Let it snow! Let it snow! Let it snow!
Silver Bells Bing Corsby
Frank Sinatra - The first Noel.
..eu cam atat stiu big grin
btw ..sunt melodii pe care toata lumea le stie si nu cred ca e cineva caruia sa nu-i placabatting eyelashes
Bafta!

| andrei700 a răspuns:

Buna din o multime de colinzi nu stii ceva colinzi? Oke lasa ca iti spun eu.Eu cunosc aceste colinzi: Ghita munteanu-La rosu la rasarit, Nici o sarbatoare-n lume,Nunta din cana Galileii, Azi e zi de sarbatoare, Fuego: Deschide usa mama, Buna sara gazde mari, Deschide usa crestine, Sara craciunului nost, Vine Mos Craciun.Sa traiasca tot romanul. Raol: Craciun Fericit, Din an in an, Am plecat sa colindam. Tinu Veresezan: Flori de gheata, O lacrima si-un Fulg de nea.Si sunt mai multe daca vrei si alte colinzi contacteaza-ma pe mess: madalin_bha@yahoo.com