| Daniel7up a întrebat:

De ce pe Wiki, canutand manele, scrie asta?: Muzica de manele, cu o istorie relativ scurtă (de ordinul a câteva decenii) a devenit cu timpul un gen muzical apreciat în spațiul vorbitorilor de limbă română. Apreciat? Nu apreciat din punctul meu de vedere. Uitati link-ul: http://ro.wikipedia.org/wiki/Manele Dati-mi parerea voastra. Cel mai tare raspuns are fundita:D!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Mda pai majoritatea oamenilor nu suporta manele, dar daca le vezi mereu la tv, e normal sa crezi ca romanilor le plac manelele! ...pana si google a devenit manelist : http://www.gugle.illegal.ro/

4 răspunsuri:
| Daniel7up explică:

Nu trebuie` sa citesti tot, ti-am dat linkul` doar ca sa vezi ca pe al 4-lea rand scrie asta.big grin

| Lavynyu a răspuns:

Sunt cateva mii/milioane de romani care asculta manele

Si din cate stiu eu manelele provin din muzica araba.

| TheDevilIsHere a răspuns:

Gosh, deci tu crezi ca eu o sa citesc tot ce scrie acololaughinglaughingorkum
nu suport manelele si nu inteleg cum pot unii sa asc manelele culmea prostiei e sa asc manele la casti chiar vedeam unu la care ii zguduiau saracele castii [da cantau manele:-&laughing]poti sa-mi dai stupid daca vrei chiar NU IMI PASA! asta e parerea mea!

| labontdumitru a răspuns:

Manelele sunt melodii de cocalari eu nu le suport. Dar cred ca fiecare avem dreptul de a ne placea sau nu un gen de muzica.