| Damaris2000 a întrebat:

Buna happy
Imi puteti spune cum as putea invata la pian si chitara singura?

2 răspunsuri:
| TheHawk a răspuns:

Sunt zeci de tutoriale pe youtube. Dacă ştii engleză cu atât mai bine, scrii pur şi simplu "how to play at the guitar/piano" şi gata, găseşti paşi de la prima notă până la sfârşit. Dacă nu ştii, sunt şi români, scrii în română şi găseşti.

| Didi1619 a răspuns:

Iti cumperi mica metoda de pian/chitara de la librarie.Dar nu poti invata de una singura pentru ca sunt anumiti termeni muzicali pe care nu ii cunosti si fara ajutorul cuiva nu intelegi. Vorbesc din propria experienta, pentru ca am un an de cand studiez pianul.Bafta!