| dada_2571 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o tabulatura cu acorduri mai usoare (A, D, C, Am, E, Em, B7, G)pentru melodia Paramore-Decoy? http://www.youtube.com/watch?v=CEcsiRc7qmM
P. S: Am cautat pe google, dar sunt numai acorduri pe care inca nu le stiu si nu le pot pune.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Uite ti-am scos acordurile simplificate cat sa le poti face (ritmica ), dar vezi cum te descurci mai departe, si unde se repeta. Tine cont ca ei acordeaza chitara in Eb, deci cu un semiton mai jos:
Intro:
Power Chords ( cu cvinta si octava )
G Bb Eb F G Eb F Eb
Strofa:
Dmin Fmaj Gmin D#maj
Refren (poti lua tot power chords, eu am pus si terta - cu care am impresia ca merge doar a doua chitara ca sa stii maj/min )
Gmin D#maj Fmaj
Bridge (partea de la 2:09 )
C min D#maj Gmin Dmin
Unde se repeta cred ca trebuie sa te orientezi tu.

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt doua chitare fiecare in parte canta destul de simplu. Mie cand imi place ceva le scot singur, de multe ori sunt gresite tab-urile pe net si oricum inteleg mai bine melodia asa. Doar ca niciodata n-am rabdare sa duc treaba la capat big grin In melodia asta ai intr-o, strofa, refren si bridge, daca vrei te ajut cu acorduri, dar mai bine ti-ar fi sa inveti sa le scoti singura si te pot ajuta acolo unde nu reusesti. Ce zici?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cu placere! :p sa inteleg ca ai reusit? big grin

| dada_2571 explică:

Voi incerca. big grin

| dada_2571 explică:

Multumesc muuuuuuuult!

| dada_2571 explică:

Aproximativ, dar sunt sigura ca voi reusi.