| 123gabialexandra a întrebat:

Buna! Oare un solist vocal (angajat al unui ansamblu profesionist) poate fi pe post de studii superioare datorită căror facultăți?
Se poate oare și cu facultatea de studii culturale: etnolgie și folclor?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta daca solistul este doctor, profesor universitar sau simplu muncitor, daca este angajat intr-o trupa (ansamblu) muzicala sa cante, de placere.

| sierra1 a răspuns:

Ce nu se poate la noi... dar ce ne spui tu aduce nu a cântăreț titrat ci a teoretician.

Așa ceva ar trebui să ai (tu sau prietenul pentru care, desigur, intrebi):

https://admitere.uvt.ro/program/facultatea-de-muzica-si-teatru/

| mihaicalau030512 a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea ta...
Adica sa fie profesor?