| lExArTwIsT a întrebat:

Buna seara TPU. Daca maine ar fi sa va deschideti un local/pub/club cu muzica buna (gen rock(soft, hard etc.), muzica anii 70-80-90,punk, hip-hop old etc...),(fara muzica house, manele, autohtona).Ce melodii a-ti adauga in playlist-ul vostru pentru party-uri?

5 răspunsuri:
| OutlawsMagazine a răspuns:

Oho,incep cu Rolling Stones,ma duc pana la Def Leppard,Poison,Bon Jovi,Guns N'Roses,AC/DC,Joe Cocker,Janis Joplin,Grateful Dead,putin Metal,ceva Dio,Joan Jett, Annie Lennox, Sinead O'Connor, Cindy Lauper, Roxette...asa ca sa nu le uitam pe doamne si m-as intoarce la KISS,Ramones,Love,Nina Simone,Steppenwolf,CCR,Joan Baez,The Clash, Sex Pistols si asa mai departe.
Sa-ti scriu o lista de melodii acum ar fi prea greu pentru ca sigur voi uita ceva, oricum, pentru articole cu muzica de genul asta zilnice, poti intra pe www.outlawsmag.blogspot.com si gasesti tot ce vrei.

Sa-mi trimiti o adresa daca deschizi vreodata pub-ul, vin la o bere;)

| lExArTwIsT explică (pentru OutlawsMagazine):

Multumesc frumos. Dar daca te rog frumos si vrei si ai timp si rabdare....imi poti face o lista cu melodiile, celor de mai sus, ce ar merge pentru o noapte de party?

| OutlawsMagazine a răspuns (pentru lExArTwIsT):

E ok daca iti dau un Top 1000 cu cele mai bune melodii Rock? Tot facut de mine acum cativa ani, uite aici:

http://warandriot.blogspot.com/......-time.html

Mai toate de aici ar fi bune de un party cu muzica buna, oricum, alegi tu.

Daca te-am ajutat nu uita, portia zilnica de muzica buna pe www.outlawsmag.blogspot.com

Distractie placuta!;)

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Ahh, as dori sa se deschida in realitate un astfel de local, cu muzica buna, muzica adevarata, de preferat rock, dar exista si pop si dance de foarte buna calitate, iar melodiile din anii '70-'90 raman cele mai frumoase, cele mai placute, singurele pe care le ascult si acum, le voi asculta si peste 50 de ani, fara a ma plictisi de ele si fara a considera ca sunt demodate!
Voi mentiona un top al melodiilor/baladelor mele rock preferate, nu neaparat pentru un party, dar in mod evident perfecte pentru o seara relaxanta, deosebita:
Scorpions-"Wind Of Change"
Deep Purple-"Soldier of Fortune"
Elvis Presley-"Suspicious Minds"
Queen-"Bohemian Rapsody''
Eagles-"Hotel California''
Eric Clapton-"Tears In Heaven''
Pink Floyd-''Another Brick In The Wall''
Beatles-"Yesterday''
Si indraznesc sa adaug in lista melodiilor mele de suflet si o super-piesa tip pop-rock: Roxette-"Listen To Your Heart"

| laramistigan27 a răspuns:

Tu ce crezi?