| ariannna10 a întrebat:

Vreau o lista cu toate acordurile pentru chitara.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Cauta pe google, de la A la G- "litera + guitar chords" si da-i pe imagini. Oricum, nu stiu cu ce te-ajuta sa stii toate acordurile.

| Blagandrey a răspuns:

Http://www.scritube.com/timp-liber/muzica/Acorduri-chitara231173711.php nu cred ca sunt toate dar e un inceput. Acordurile asta "simple" se pot lua si cu bare daca cumva vezi pe unu cu mana pe la mijlocul grifului si nu sti cam ce acord fenomenal poate sa tina sa stii ca poate fi numai un Do minor cum pot sa il ti si la inceputul grifului... Bafta la zdranganit.