| madalykuka a întrebat:

vreau sa-i fac la tati meu cadou,[nu intrebati laughing] un cd cu muzica dar nu preastiu ce melodi sau artisti, vreau sa-i spun ca tata e mai clasic asa si ii place ff mult muzica veche aia romaneasca muzica de pe vremea lui >:"
si eu nu stiu ce sa caut, m-am gandit la pasarea colibri, phoenix marcel pavel, dar nu prea mai stiu,,, ma ajutati va rog
p. s precizez ca tata are 40 ani >:"

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mergi mai departe în timp şi caută Dan Spătaru, Savoy, Roşu şi Negru, Sfinx, Progresiv TM şi nu uita de Mondial, neapărat. Phoenix-ul vechi e şi el extraordinar.
Audiţie plăcută!

| anad a răspuns:

Poate si Iris, Compact, Voltaj sau din muzica folk Seicaru, Baniciu ca erau la moda acum 20 de ani!

| medex3 a răspuns:

Compact; x laughing mamei mele i-a placut laughing

| dolyan a răspuns:

Depinde ce gen prefera: populara(Dolanescu, Maria tanase, Benone), dance (madalina manole, roxana popescu), lautareasca...clasici romani ar mai fi si cargo, holograf, daca e fan vacanta mare(aveau niste spectacole traznet in vremea cand sustineau spectacole), cauta in special cannd era si Dan Sava (Semaca). revino si cu o completare, spune-mi ce gen ii place mai mult

Răspuns utilizator avertizat
| norinegri a răspuns:

Poate te ajuta cu ceva topul asta
http://www.trilulilu.ro/ABBAfan/b98cd7526576d5

| madalykuka explică:

Folcul, in special :d

| madalykuka explică:

Acum mi-a zis mama ca asculta si rock'ul blushing
p. s multumesc mult la toti big hug
astept in continuare pareriblushing