| Deceptral a întrebat:

Bunca TPU! Ce mai faceti? Deci s-o luam cu inceputul, sunt incepator la orga.Am invatat pna acum in 2 zile 2melodi un vals f frumos si Toate sogoritele.Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva note muzicale de la o melodie de ex:Mandra floare trandafir cu note si poate si un filmulet va rog.

1 răspuns:
| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Eu nu stiu sa iti spun notele! Si eu sunt incepatoare la pian! Ar fi bine daca ai sti un lautar ceva el sigur ar sti asta, dar poti incerca sa asculti melodia si sa iti dai seama de acorduri incepand de la Do. Man=Do, dra = mi. Daca sti putina teorie o sa reusesti!