| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Ca tot se apropie decernarea premiilor GRAMMY, am citit ca Sinead O'Connor a castigat si ea o data un Grammy, dar l-a refuzt.
Care-i motivul?

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

L-a refuzat ca o reacţie împotriva mercantilismului, în opinia ei, premiile Grammy deveniseră mult prea comerciale.Nu e singurul ei gest controversat, a rupt în public fotografia papei Ioan Paul al II-lea, s-a declarat de acord cu acţiunile IRA şi i-a criticat pe cei de la U2...

| remusinho a răspuns:

Din ce stiu eu, a boicotat festivitatea de decernare a premiilor Grammy fiindca pentru a atrage atentia asupra faptului ca, in materie de muzica rock, femeile nu erau tratate la fel ca barbatii, considerand asta o discriminare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vrut sa protesteze pentru ceva cu acest refuz.