| Leon a întrebat:

Care aveti hobby pianul sau chitara? http://www.youtube.com/watch?v=qK_JfNlNSTk ...cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Eu cu pianul, imi place piesa.

16 răspunsuri:
| Leon explică (pentru evenso):

Eu am orga de 61k nu reusesc sa fac ultima octava straight face

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Am avut si eu 2 si am doua sintetizatoare, si un pian de concert, dar realizezi ca nu poti compara ce poti face pe alea doua si ce poti face la pian, problema mea a fost mereu ca am degete destul de scurte sad deci ma favorizau doar piesele rapide dar cu putine prinsuri octave ehhhhhh asta e.

| Leon explică (pentru evenso):

Sunt de acord cu tine, ca de altfel orice exprima emotii intr-un mod natural

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Da pot spune ca este cel mai "intim" tu si instrumentul deveniti una.

| Leon explică (pentru evenso):

Oricum ma gandesc ca o faci pe pian piesa asta, la fel si joe dasinbig grin

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Hmmmmm, ma faci sa regret ca aproximativ de un an nu am mai pus degetele pe pian sad desi mai demult daca eram fericita coboream sa cant la pian, cand eram trista iar, ciudat e ca atunci mereu incepeam cu Beethowen pana imi dadeam afara supararea, ai avut si tu stari din astea?

| Leon explică (pentru evenso):

Eu pianul l-am reluat acum o luna, dupa ani de zile de 'tacere', si vad ca sunt inca la stadiul in care fac efort sa citesc dp portativ. In leg cu mesajul, se trimite foarte greu, rasp meu nici nu mi l-a trimis.
Ca tot veni vb de tristete, nu recunosc bine notele dintr-o melodie si nu gasesc nici pe net. Ma ajuti?sad

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Da, deci trebuie sa luam de la inceput? sa inveti notele?

| Leon explică (pentru evenso):

Cu teoria sunt in regula, numai ca imi fug degetele si nu prind bine adica 'nu simt' ca tin bine notele pe pian atunci cand citesc dp portativ. Nu imi place cum sunasad Piesa se numeste damien rice 9 crimes

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Stii foarte bine, ca din partitura exersezi pana cand vei stii deja si cu ochii inchisi, exista o memorie a degetelor, e ceva normal sa iti fuga degetele ( dar asta inseamna ca vrei sa te grabesti) ceea ce nu e bine, mai bine nu te rtii de ritm decat sa memorez cu deghetele aiurea. Nu cunosc piesa... eu am facut muzica clasica.

| Leon explică (pentru evenso):

Ti-am rasp si prin mesaj dar se vede ca nu trimite, eu nu vreau sa cant la un nivel profesional ci doar acele partituri care emana sentimente. Sunt mai selectiv de fel si mai pasional. Pai si cum as putea sa te recompensez, adica eu cred ca sunt la vreo 1500km departare de tine, nu sunt in tarastraight face Sunt un tip cu initiativa dar de data asta te las pe tine sa imi dai solutiahappy

evenso
| evenso a răspuns (pentru Leon):

Dar de unde scoti tu alea 1500 de km? chiar e o enigma pentru mine, ca doareu nu stiu de unde esti, cum nici tu de unde sunt happy
Fii atent, eu cred ca se pot multe face chiar interesant va fi sa facem lectii de pian online adica prin eter, sa ai doar un microfon si restul vedem pe parcurs... dar nu aici pe TPU laughing o sa iti dau id meu de mess.

| Leon explică (pentru evenso):

As fi onorat, iar recompensa sper ca va fi pe masura. sunt in Italia de aasta imi si trim greu mesaje. Ar fi un ajutor enorm din partea unui berbecwinking, intr-un moment cand am maxima nevoie.

| Leon explică:

Ce pot sa spun 'amprentele' morale si sentimentele e ceea ce ramane din noi pana la urma. Instinctul pentru mine e mai mult decat ratiunea, adica nu da gres niciodata. Iti multumesc pentru altruism, nu stiu ce-as mai putea spune... noapte buna cenusareasabatting eyelashes

| adda004 a răspuns:

Cu sunt cu chitara:X e super piesa numai ca mi se pare cam greu de cantat:X daca vrei sa o inveti scrie pe google numele melodiei +acordurile (notele) succes!:X

| Leon explică (pentru adda004):

Mersi frumos, am partiturile dar am gasit o metodamult mai bunahappy o zi faina!