| yadora a întrebat:

Care dintre userii acestui site a ascultat muzica electronica? Cum vi se pare acest gen de muzica?

Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Eu! ca oricare alt gen, are si reusite, si rateuri genuri si asa mai departe.( mie imi plac foarte mult sintetizatoarele) si folosirea compului a adus chestii noi, fascinante. cauta pe You tube animusic si ai sa vezi niste niste chestii foarte faine cu muzica electronica si imagini de instrumente fantastice generate pe computer, iti recomand Heavy Light, de ex.
pe radio on line poti da cautare la autori de muzica electronica tastand chiar asa: muzica electronica; daca as sti ce fel de muzica asculti in restul timpului ti_as putea recomanda mai precis. incearca sa gasesti cd"Voices'' de Vangelis, sau daca iti place dramatismul care aminteste de natura, La fee sauvage, cu zgomote de jungla si alte asemenea.

5 răspunsuri:
| snepy a răspuns:

Muzica electronica este o categorie nu un genhappy
daca vrei genuri de muzica electronica : house, techno, minimal, hardcore, etc )
muzica de club

| msgirl a răspuns:

Moi... si ink mai imi plc... nu frt mult... mai mult imi plc rock!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, am ascultat si ascult. Mi se pare foarte misto. Da ascult si rock si pop si o gramada. Manele si poponara sa nu fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. eu ascult acest gen de muzica ...nu pot sa spun decat ca este o muzica extraordinara si, din pacate ma chinui sa gasesc un titlu de album din anii 1991- 1992sau cine canta in acel album. dar nu stiu decat ca pe coperta albumului este un oras spatial...eu .caut compozitori de muzica electronica .ca, daca aud muzica, stiu care-i albumul.(nu stiu daca ai inteles ceva din ceea ce am scris aici.)poate poti sa-mi dai cate-va nume de compozitori de muzica electronica.masi bucura foarte mult...

| freedom a răspuns:

Eu unul din genurile mele preferate :X!