| bd a întrebat:

Care e cea mai simpla melodie care se poate canta la chitara? Cat se poate de usoara

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

:)) Si super si usoara nu prea se poate pentru. ca orice melodie super are ceva special o smecherie faina;) Dar cateva melodii cu acorduri destul de usoare pot zice : Epilog-Vama veche, nebun de alb - Emeric Imre, Doi ochi caprui-Bambi, Alaturi de tine (melodia aia de la Cosmote "fiecare zi iti aduce bucurii"), Ochii tai - Ana Maria, Timpul - Paula Seling pe toate si multe altele le poti gasi pe site-urile : http://www.tabulaturi.ro/ si http://www.tabulaturi-chitara.ro/

6 răspunsuri:
| Mişaaa a răspuns:

Cea pe care o inventezi tu happytongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu Dutzi90. notele de la melc melc cotobelc sunt: Sol, Mi, Sol, Sol, Mi, Sol, Sol, Mi, Mi, Sol, Mi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am crezut ca este usor dar este foarte greu mai ales pentru cei mari ca eu am chitara si insfarsit stiu sa cant putin la ea si eu am doar 9ani

| koshmarul a răspuns:

Melodii de-a lui Pavel Stratan, oare te poti invata singur sa chintzi la chitara fara sa faci lectzii? imi place si mie chitara da nu stiutiu aca o sa ma pot invata, mai ales aici in Italia is foarte skumpe chitarile si nu face sa mi-a iau si pe urma sa nu ma pot invata.

| bibicu0552 a răspuns:

Melc melc cotobelc.laughing

| valeriu_7772 a răspuns:

Melodia glossa are 2 acorduri mi minor si re mojor(Em si D) si are bataie simpla de folkwinking