| Jakdaw a întrebat:

Care e diferenta dintre rock si heavy metal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock-ul este mai soft si solistul are mare nevoie de o voce buna, iar heavy metal-ul este mai dur insa solistul poate sa zbiere mesajul fara a avea nevoie de vreo voce melodioasa (nu vad la ce i-ar trebui). Bine, daca zbiara, asta nu inseamna ca nu cunoaste muzica. Diferenta o poti face chiar tu. Nu ai nevoie de parerea altora. Oricum, gusturile nu se discuta.

7 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Alexanda,asta am auzit-o de multe ori...si este complet gresit,heavy metal-ul este un gen si rock-ul este un gen
si...cei drept sunt asemanari intre rock si heavy metal, doar ca lumea crede ca rock-ul si heavy metal-ul sunt una si acelasi, gresit happy

| AlexandraR a răspuns:

Heavy metal-ul este un subgen al rock-uluihappy

| AlexandraR a răspuns:

@EnterSandman nu înţeleg de ce susţii că rock-ul şi heavy metal-ul sunt două genuri diferite, heavy metal-ul este doar un subgen, la fel ca tot ce se termină în metal, mai dur decât tot ce se termină în rockhappy

| AlexandraR a răspuns:

@Kronstadt nu o puteai spune mai bine big grin

| metallica666 a răspuns:

@Kronstadt de-ai ''zbiera'' si tu atat de bine, i-a zi-mi, James Hetfield ''zbiara'' in piesa asta? http://www.youtube.com/watch?v=vUgIbj2Qruc

| metallica666 a răspuns:

@Alexandra mai intii priveste filmul asta: http://www.imdb.com/title/tt0478209/, este si partea II, apoi replica
cred c-ai sa vezi diferenta

| metallica666 a răspuns:

@ EnterSandman: absolut de acord! \m/