| Springflower2020 a întrebat:

Care este compozitorul vostru preferat?(referindu-ne la Bethoveen, Mozart, Chopin etc?)

Si care este compozitorul vostru preferat dintre cei putin mai moderni?(adica Marius Moga, Carcota, Caragea, Natis etc)

Aaaa! Si va spun de la bun inceput! Nu fiti vanatori de funde, pentru ca nu dau funda. Nu exista raspuns bun sau mai putin bun, ci doar opinii si gusturi. Intreb doar din curiozitate. Dar va rog fara injuraturi! Si daca vreti sa detaliati putin de ce ati facut alegerea ar fi ok.

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Mie cel mai mult imi plac din cei clasici Mozart si Franz Lizst.De ce? Pai au melodii foarte puternice ambii, mai ales Mozart care a fost un geniu incomparabil, prin tot ce a creat.Imi plac amandoi pentru ca sunt austrieci, si austrieci au facut mereu in clasicism cea mai buna muzica.Cius!

| annkaa a răspuns:

Mie din aia de sus nu imi place nici unulaughingin rest imi place Allexinno,Andra,Andreea Banica,Guess Who,Puya, Rihanna, Xonia.etc sunt multi