| bleakk a întrebat:

Care este diferenta dintre muzica comerciala si celelalte?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Muzicistii comerciali scot piese despre care sunt siguri ca vor fi difuzate la radio si tv. Cei usor underground, rockeri, dj, formatii indie folosesc un sunet care nu place tuturor asa ca ei tintesc doar un anumit tip de public. Artistii comerciali fac muzica pentru masa.
Artistii necomerciali tin foarte mult la prestatiile lor live, schimband piesele si imbunatatindu-le constant.
Artistii comerciali sunt performeri, entertaineri. In fine, diferentele sunt multe si nu reusesc sa imi dau seama bine la ce te referi. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor, totusi.