| danycosty a întrebat:

Care este genul vostru preferat de muzica? De ce?

11 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Cred că punk. Nu știu sigur de ce poate pentru că mi se potrivește și îmi dă senzația de libertate depilnă dar îmi și antrenează nebunia.

| Holocaust a răspuns:

Rock,şi punk.
De ce? Pentru că sunt oarecum ca un refugiu.Mă regăsesc intr-unele melodii, altele mă motivează.şi până la urmă, de ce dau explicaţii pentru muzică pe care o ascult?!
Uite punk: http://youtu.be/qUUq-DI8fic
Uite şi ceva rock: http://youtu.be/xRQnJyP77tY.

| itscloudyoutside a răspuns:

Rock, pentru că e muzică adevărată. E uşor să faci nişte zdrăngăneli de beaturi pe calculator sau să lălăi în microfon iar apoi să foloseşti autotune ca să sune mai bine (deşi de cele mai multe ori sună mai rău). Ca să cânţi rock e nevoie de muncă, şi sună mult mai bine decât porcăriile pe care le ascultă majoritatea lumii. Iar versurile nu sunt "oh oh my baby", sunt versuri frumoase care chiar exprimă ceva, şi îţi pot ajunge la suflet.

| Damii a răspuns:

Obisnuiesc sa ascult folk...pentru ca ma linisteste. love struck

| bloodyhell a răspuns:

Rock (orice fel). fiindca e muzica ce ma reprezinta si de mica am ascultat acest gen.

| 54ndy a răspuns:

Rock,în general rammstein. Pentru că urăsc manelele.

| TheLordofSalem a răspuns:

Rock. Deoarce simt ca acest gen de muzica ma reprezinta si ma regasesc in foarte multe melodii. Totodata ma relaxez atunci cand ascult rock si imi da energie pe toata durata zilei.

| RobyUhtred a răspuns:

Rock-ul.Sunt si chitarist.Rock-ul este muzica mea de suflet.

| ulex a răspuns:

Rock pentru ca pur si simplu m-am nascut pe aceasta muzica sa zic asa.Parintii mei sunt rockeri,cand m-am nascut eu ai mei ascultau Metallica Guns n Roses,Black Sabbath, etc. m-am obisnuit cu aceasta muzica, si sincer nu pot asculta asa ceva

| CosminxD a răspuns:

Pai depinde fiecare asculta cei place.Imi place aproape orice tip de rock de la formatii mai vechi ca : Guns n Roses, AC/DC,Metallica,Nirvana,Scorpions etc pana la trupe mai noi ca Red hot chilli peppers, Green day, Foofighters,Slipknot,Marilyn Manson, Disturbed etc. si chiar si trupe de rock romanesti Iris, Cargo etc

| Stanescu_Ion_1947 a răspuns:

Populara dar de calitate-interpreti renumiti