| TeoPT a întrebat:

Care este melodia voastră preferată rock?
Dar albumul preferat de muzică rock?
Dar trupa preferată de muzică rock?

Fără Tokyo Hotel sau Avril Lavigne.

11 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

Buna!
Da' nici nu mai trebuia sa mentionezi...ala nu e Rock e... facatura:))
Cum ziceam...ca sa trecem la chestii serioase:
Melodie:
Iti fac un top 5, da nu pot sa ma decid asupra uneia le *iubesc* la fel de mult:))
5.AC/DC War Machine'
4.AC/DC Highway to hell
3.Bon Jovi Wanted dead or alive
2.Bon jovi Bad medicine
1.Guns N'Roses Welcome to the jungle

Albumul:-?
Aaaa da:))
Primul si cel mai de succes album a-l celor de la GN'R:
Appetite for destruction:X
Si...
Slippery When Wet de la Bon Jovi:X
Si.trupa(un top 3):))
3.AC/DC
2.Guns N'Roses
1.Bon Jovi
Cam astea ar fi...
Pa pa
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AG a răspuns:

Mai imi e foarte greu sa aleg, asa ca pun ca melodieeeee
In Flames - Cloud connected
iar ca formatie...si mai greu, fie 30 Second to mars
Album - This is war, de la 30stm

| mysterious a răspuns:

Melodia - RED - Mystery of You
Albumul - Breaking Benjamin-We Are Not Alone
Trupa preferata -Skillet

| xSoaked a răspuns:

Melodia preferata "Jesus of suburbia" de la Green Day.
Albumul, "Get a Grip" de la Aerosmith.
Iar trupe preferate am multe... Aerosmith, Led Zeppelin, Green Day, Sex Pistols, Red Hot Chili Peppers si lista poate continua...

| YiaSwimsInTheWater a răspuns:

Melodie preferat: Bon Jovi - Always :X
Albumul preferat : 30 Seconds To Mars - A Beautiful Lie :X
Trupa preferat: 30 Seconds To Mars si My Chemical Romance

| 인스피릿 a răspuns:

Melodia preferata: Hurricane - 30 Seconds To Mars (versiunea fara Kanye)
Albumul preferat: Dear Agony - Breaking Benjamin
Trupa: Three Days Grace

| roisin a răspuns:

Nu am o melodie preferata, atat timp cat am rock in casti sunt multumita. happy
albumul:nevermind
trupa:nirvana

| HeartBeat_5869 a răspuns:

Buna.
Melodiile de rock, trupele de rock si albumele de rock adevarat!
Melodia preferata rock: Ei, bine aici incap mai multe:
AC/DC-Back in Black
Metallica-Nothing Else Matters
Iron Maiden-Fear of the dark
Queen-We Will Rock You
The Beatles-Help
Pink Floyd-Wish You Were Here
Led Zeppelin-Stairway to Heaven
Aerosmith - Cryin
Aerosmith - Amazing
Evanescence-My Immortal, Everybody`s Fool, My Last Breath, Taking Over, Missing[desi unii nu o considera trupa de rock adevarata, mie una imi placebig grin]

La albume preferate in special cele de la Aerosmith, Queen and Scorpions.Si desigur si celelalte.
Trupa preferata, din nou mai multelaughing trupele de la primul punct, carora le-am enumerat melodiilebig grin

Si da, e exasperant cand vezi pe unul/una care asculta Tokio Hotel sau alte trupe asemanatoare si se cred mari rockeri/rockerite.
Rog fanii Tokio Hotel care au vazut acest comentariu, sa nu ma ia la injuraturilaughing Este doar o parere.
Numai Bine!

| DeathBat6661 a răspuns:

Orice Melodie care vn de la Paramorebig grin
Orice album de la GreenDayhappy
Paramore; GreenDay, FlyLeaftongue

| missm0rphine a răspuns:

Deci. o melodie e foarte greu de ales. sa spunem. 30stm-Hurricane, From Yesterday, closer to the edge sau.nu stiu. e foarte greu de ales.
album. idemm
iar trupa. 30 seconds to mars

| mara_8999 a răspuns:

Diary of Jane ar fi una din melodiile mele preferate pentru moment, un anume album preferat nu am iar cat despre trupa preferata cred ca as alege Guns N' Roses.