| anonim_4396 a întrebat:

Care stie melodii hip hop romanesti? Dati link daca se poate. Cat mai multe va rog, si noi si vechi. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Mi-e lene si de link-uri, omule le gasesti si singur, dupa nume.Aici:

Cedry2K-Mintea vizuala
Cedry2K-Derobotizare
2012 feat. Deliric1-Cand muzica moare
Deliric1 feat. Silent Strike-Demoncratie
Deliric1 feat. Silent Strike-Negru
Deliric1 feat. Cello & RedStar-2020
Deliric1 feat. DOC, Junky, Maximilian-Shaorma
Deliric1 feat. Nwanda, DOC, Aforic-Sange de porc
Deliric1 feat. DJ Paul-CTC
Deliric1 feat. DOC-Linii de tramvai
Deliric1-Te stiu de-o viata
Deliric1-COX
Deliric1-Din '94
DOC-Sentinta Strazii
DOC-Toata lumea canta
DOC-Grav,magic, fin
DOC feat. Deliric1, VD-Genti de bani
Ombladon-Daca pozele-ar vorbi

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Omul Gnom - "Metehne"
http://www.youtube.com/watch?v=88O-Ilp6Wfs

| exya_5295 a răspuns:

Hip hop romanesc mmmthinking poti sa asculti orice de la specii(candy2, dorul, diagnoza,tetha, boomba, imperiul lianelor, jocul ielelor sunt preferatele melebatting eyelashes ), sisu (mintea mea, nopti de foc, interfete, stare de spirit, stare de fapt ), deliric 1(CTC, COX, lini de tramvai, te stiu de.o viata), doc(ceai, nu ma poti opri, secunde reci), cedry2k(mintea vizuala), ombladon(cheia de sub pres), exile(fluturi), estradda(vorbeste lumea), nimei altu'(lupta), blondu(bun venit in mintea mea), stress (razboi psihologic, credinta), cris blaziny(depinde de tine, miscare continua, PARIS, magic), dragonu' (transaminazare, ardem, dacheeba) gata ca m.am plictisit big grin