| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi trebuie pentru un studio de inregistrari(scule) si cati bani imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| alecsandor a răspuns:

Intrebarea e vaga, raspunsul nu mi-ar incapea in 5 pagini happy Serios acum, daca te gandesti la un home studio, poti incepe cu un PC cu procesor "teapan" multi-core, rami cat incape (nu stiu care sunt preturile, ideal e sa dai cat ai) big grin si o placa de sunet semi-profesionala gen M-Audio (au preturi bune si reprezentanta in Romania, AV Audio Sys). Un microfon condensator decent incepe pe la 300-400 ron, dar nu te astepta la minuni. Marci OK sunt Audio Technica, Studio Projects si Samson, vezi ce iti permiti din gama lor. Nu uita de un software multi-tracking care sa fie si host VST (instrumente + efecte virtuale), de ex. Cubase/Nuendo. Spor!

8 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Frate vreau pentru un studio restrans numai pentru ca sa inregistrez eu melodiile nu dau 50000 de euro ca n-am de undelaughing

| tarziu a răspuns:

Locatie, cu o camera izolata fonic, microfoane de calitate, mixere profesionale...bla bla. iti trebuie o gramada de bani, daca e sa aproximez, as spune minim 50. 000 euro (daca deja ai locatia) pentru un studio modest

| tarziu a răspuns:

Daca vrei doar pentru tine atunci ia'ti doar un microfon si inregistrezi direct in calculator happy

| milliondollarslover a răspuns:

Daca stai intr-un oras cat de cat mare poti cauta un studio si sa inregistrezi acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi bani si celular. Vezi ca iti trebuie si ceva creier si buletin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand eram puradel,
Sa mor, eu-am visat...
Ca intr-o zi voi ajunge, baiat de baiat!
Ca sa reusesti, e necesar. un singur lucru: Bursuc impresar rolling on the floorrolling on the floorcam asa sunawinking
Ce tot o fi goana asta dupa succes, nu stiu! Daca vrei si iti place sa canti, du-te la o scoala de muzica si acolo vei invata sa apreciezi valoarea eiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand multe cartoane de oua

| Clausyo a răspuns:

Iti trebuie doar 4 milioane jumate sa iti faci home studio. uita-te aici si daca iti convine suna-ma 0746115114 http://moinesti.olx.ro/scule-pentru-inregistrari-vocale-iid-144628658 si daca te intereseaza si sound-ul cum ies inregistrarile contacteaza-ma.crede-ma ca nu ai nevoie de studio profesional pentru o piesa buna