| Joanne a întrebat:

Ce muzica preferi?
Inna(Alexandra Stan) vs. Nicolae Guta(Florin Salam) vs. Miley Cyrus vs. Paramore[rock...]?
Argumentati.

Considerati-l un sondaj de opinie...

Răspuns Câştigător
| HeeYeon a răspuns:

Paramore.
Argument: Pentru ca rock-ul este genul de muzica preferat, si ca prefer aceasta trupa care intamplator este una din preferatele mele decat pe restul.Genurile de muzica : manele si club nu imi plac pur simplu nu ca as avea cu ceva cu acest gen.Gusturile nu se discuta! Iar MIley Cyrus ascult doar 2 melodii maxim 3 cele cu tendinta rock.

16 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Niciuna. Inna, Miley Cyrus = muzică comercială. Guță = manea = jeg. Paramore = rock prost.

Poți intra la întrebările mele și după la multele pastile muzicale ca să afli ce consider eu bun.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Rock, dar nu Paramore.

| DonAnonymius a răspuns:

Niciuna tongue.Mie îmi place mai tehno, gen Swedish House Mafia, Tinie Tempah sau Deepside Deejays (în special partea reggae din Hold on).

| Afdsa a răspuns:

Mai întrebi,Joanne? Inna, Alexandra Stan şi Miley Cyrus, deci ele nu cântă ca să se înţeleagă asta."Muzica" lor e comercială şi nici nu cred că vrei să o auzi pe Inna într-un interview în engleză pur şi simplu sa făcut de râs singură. ( http://www.youtube.com/watch?v=RriwwGHCNYg ).Cât despre Paramore... ăla nu e ROCK.
Uite cam ce ascult eu : http://www.youtube.com/watch?v=Kb7zhunYGik. Cred că ţi-ai dat seama ce muzică prefer fără prea multe argumente.
P.S.: Uitaţi-vă aici : http://i.imgur.com/JwpU5.png câţi ascultători de muzică comercială şi câţi încă mai ştiu ce e aia muzică bună...

| KiddFaraSentimente a răspuns:

-> Paramore, pentru ca imi plac melodiile lor, sunt foarte faine, si mie una chiar imi transmit o anumita putere. laughing
Nicolae Guta - sucks! :-&
Inna - prea comerciala, m-am saturat de ea. oh go on
Miley Cyrus - ar trebui sa ramana mai bine la actorie ca la muzica e praf. tongue

| SteauaNordului a răspuns:

Aiauzit-o pe alexandra stan cum canta? cauta pe youtube clipuri mai vechi cu ea, cover-uri si compara cu melodiile pe care le-a scos ( adica zdranganeli) Eu as alege-o pe ea daca si-ar pune vocea deosebita care o are, in valoare
Eu ascult magic fm. Pentru mine muzica e muzica nu zgomotul comercial si acelasi beat mereu.
Bineinteles imi place si rockul dar nu cel hard happy

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Inna love struck

| hope2destiny a răspuns:

Inna si alexandra stan: sunt romance
miley: imi place de ea de cand ma stiu :X [nu de hannah, ci de ea ca persoana si de muzica ei]

| BloodPrison a răspuns:

Alexandra Stan este destul de faina si Paramore este extra faine>Argumentarea mea ar fi aceea ca aceasta chiar este muzica care imi place mie si pe care ma simt bine sa o ascult, fiecare ce ii place

| camy417 a răspuns:

Nu am un anumit gen de muzica preferat dar cand aud menele parca imi zgaraie ceva urechile(nu inteleg de ce le plac unora manalele.mesajul lor e groaznic.singurul lor avantaj e ritmul (preluat din alte tari)si ca manelistii nu fac niciodata playback)

| madyxo a răspuns:

Inna...compari o fata cu un baiat? Clar fata castiga in 90% din cazuri laughing

Miley.pentru ca ador, desenu' cu ea love struck

| mickeye a răspuns:

Ce întrebare mai e și asta? Inna, Alexandra Stan, Guță, Salam sunt cam la același nivel..Maneaua nu-i muzică.iar acum, toți maneliștii ascultă muzică autohtonă cu versuri în limba engleză.În general, urăsc muzica românească, e de proastă calitate.E muzică de țărani, zic eu.
Mai bine ascult muzică străină..de exemplu, LADY GAGA, ADELE au voce, știu să facă spectacol și cântă corect în engleză. ceea ce nu se poate spune despre INNA. Evident că muzica mea preferată e cea veche..STING,SCORPIONS.

| StiGGy a răspuns:

Mno. Paramore canta un rock mai soft ca sa zic asa, deci, in afara de ei, nimic din ce ai scris tu acolo nu-mi place. Ascult, dar nu-mi place. Muzica Rock e cea mai tare!

| BomboDinCongo a răspuns:

Miley Cyrus vs. Paramore[rock...]

Inna, Alexandra Stan sunt două prostituate care cântă aproape dezbrăcate, Guță, Salam sunt penibili.

| xXCarolinaXx a răspuns:

Fratilor...voi nu stiti ce inseamna rock.Paramore este un Alternaiv rock deci nu se compara nici de cum cu rockul adevarat.

| JustShh a răspuns:

Doar Paramore, si in general muzica rock pentru ca nu este toata la fel ca in celelalte genuri si nu sunt facute melodiile doar din 2 -3 cuvinte care se repeta 4 - 5 min... acum fiecare cu gusturile lui