| Swetlly122 a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica din Romania? Și aici mă refer la cei mai de jos "artiști" care ajung mereu in trending și aici mă refer la Dani Mocanu cu melodia,Abi, Lucy - și așa mai departe. Uneori noi suntem de vina că România este o țară de terci fiindcă promovam toate gunoaiele.

9 răspunsuri:
| Kairaa a răspuns:

Păi de obicei sunt o mulțime de persoane cu talent, dar România a început sa promoveze tot felul de proști.Sunt zeci de artiști care au foarte mult talent și nici nu sunt băgați în seama iar unii nu fac altceva decât să bage 2-3 înjurături și niște versuri care se repetă și gata...TRENDING. Și toți copiii sunt influențați de către aceștia...mai pe scurt România se duce pe râpă

| Ionut58282856 a răspuns:

Ba. Ai dreptate. Aia aveau arme airsoft si dupa "am norocul ala fin" si auto tune de nu se auzea vocea de om... idee ar fi ca de exemplu C.o.D., Rapha Saec, Kefren etc. Au si microfon mai bun decat majoritatea si nu baga nici auto tune si incearca cineva sa faca vocea sa sune bine pe piesele lor dar fara auto tune...e de rahat vocea de robot, nu stiu daca chiar ii place cuiva desi s-ar putea. Oamenii daca sunt idioti asculta idioti care nu zic nimic.retardati. sunt apreciati.

| Uvox a răspuns:

Cantitate și nu calitate.
Se promovează ce se cere, asta este realitate trista.
Sa ne fie de bine, atunci!

| darrio2007 a răspuns:

Acum cine promovează?

| Panamax a răspuns:

"Vreţi să ştiţi dacă o ţară e bine condusă şi are bune moravuri? Ascultaţi-i muzica!"

Confucius

| Endoryus a răspuns (pentru Panamax):

Daca ar fi asa, toata planeta e dusa pe apa sambetei. Dar daca stai sa te gandesti, cum exista specimene ca acest Dani Mocanu, exista si cei care fac muzica de nota 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Uneori noi suntem de vina că România este o țară de terci fiindcă promovam toate gunoaiele."
Cata vreme ai vizionat acele videoclipuri si muzica lor ai promovat asa ceva, despre ce vorbim?
Si in principal e un compliment sa-i numesti "gunoaie", chiar nu te poti abtine sa nu o asculti/te uiti chiar daca iti displace.

| Swetlly122 explică (pentru anonim_4396):

Pai doar am vizionat sa vad despre ce este vorba. Daca promovam cu adevărat, apasam butonul de like și de abonare.

| StrongHeart a răspuns:

Eu nu prea ascult muzica din Romania, adica nu asa de mult cat ascult muzica din afara..Insa cei pe care i-ai enumerat sunt promovati pentru ca publicul nu e educat si nu stie sa ceara si se multumesc cu muzica proasta.Artistii gen Dani Mocanu sau chiar si Abi profita de pe urma asta, publicul fiind in mare parte format din copii.Insa daca stai sa cauti muzica buna, vei gasi si in Romania, exista atatia artisti consacrati, trebuie sa cauti dincolo de prostiile de la tv sau din trending.
In general muzica veche e mai buna, dar nu e o regula.Eu cred ca e o etapa si va trece.Vor aparea si artisti buni, trebuie doar sa stii unde sa cauti.