| Crashhunter a întrebat:

Ce preferati? Rock clasic,metal,heavy metal, black metal, screamo,?

19 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Heavy Metal

Majoritatea screamo-ului e de ra.hat, rock-ul clasic e ok, iar black metal-ul, în afară de câteva melodii combinate cu simfonicul, nu îl agreez.

| Holocaust a răspuns:

Păi de obicei ascult punk,grunge, thrash, doom, pagan, black, death(de-ăla old school)...mai puţin prostia numită metalcore cu screamo, crunkcore...şi power metal.

| Polaris a răspuns:

Psychedelic rock, prog rock (și metal, dar n-am exploatat prea mult subgenul), grunge, heavy metal și niște thrash, să zicem - în principal.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cam toate genurile de rock şi metal,exceptând screamo şi toate genurile care se termină-n "core",majoritatea alternativului şi death metal-ul nemelodic.
În mod aşa mai special prefer thrash, heavy, power, black, folk metal şi symphonic.

| thegatekeeper a răspuns:

Heavy metal, thrash, death (in special cel melodic), clasic, folk metal, grunge, glam si putin black metal. Ca si trupe: Megadeth, Slayer, Children of Bodom, Korpiklaani, Motley Crue, Guns n' Roses, Iron Maiden, Led Zeppelin, AC/DC, Nirvana, Ensiferum, Pearl Jam etc. Screamo si metalcore nu imi plac.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Toate doar screamo nu.

| BlueBroom a răspuns:

In general eu ascult rock-ul alternativ(de obicei formatii gen Red Hot Chili Peppers, Foo Fighters, The Vaccines, Muse etc.) si nu stiu daca se pune ca ascult grunge avand in vedere ca nu stiu sa-mi placa alta trupa grunge in afara de Nirvana iar metal-ul il ascult foarte rar stiind doar cateva melodii de la acest gen(de obicei cantate de Slipknot)

| Elvina a răspuns:

Niciuna. Nu pot asculta o muzica pe care nu o inteleg, care nu imi transmite nimic.

| Vans a răspuns:

Heavy

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Toate înafară de screamo, ce se termină-n "-core", majoritatea rock-ului alternativ şi nu metalul.

| Aneurysm a răspuns:

Nu am ''intrat'' prea mult în rock clasic, heavy metal e unul din cele două genuri care ocupă primul loc pe podiumul gusturilor mele muzicale (celălalt e grunge), Black metal e ok, iar screamo is just a piece of şit. Nu înţeleg lumea care ascultă genul ăsta de muzică, it's just too... pussy and comercial. Şi mi-e lene să bag TOATE trupele/melodiile de care zici :c

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Heavy metal şi black metal.

| megamix112 a răspuns:

Viking metal, Melodic death metal, Hardcore, Heavy, Trash etc.

| Prototypul a răspuns:

Niciuna.Ascult nu metal, rap-rock, hard rock si rock alternativ.

| DeadMemories a răspuns:

Rock si subgenurile (ce ai zis tu acolo metal, etc. foarte rar black metal si screamo, 2-3 melodii).

| Crashhunter explică:

Va rog sa imi raspundeti cu Formatie, melodie sau opinie.NU ma refer doar la heavy metal, ci la rock in general, toate tipurile de rock.De la We will rock you la Smells like teen spirit sau Ich Will, chiar si Born to be Wild.

| Crashhunter explică:

Multumesc pentru raspunsuri!
O sa fie greu sa dau o funda, sunt multe raspunsuri pe care le apreciez aici.