| MariusFurduescu a întrebat:

Credeti ca este mai bine sa luati lectii de chitara de la un profesor sau de pe youtube? http://www.the-guitar.ro/......e-youtube/

Răspuns Câştigător
| Cristi_4173 a răspuns:

Este mult mai bine cu un profesor deoarece iti poti forma de la inceput o baza teoretica mai solida, lucru foarte important, iar acesta te poate corecta cand gresesti si te poate indruma.Parerea mea...

3 răspunsuri:
| TheHeadbanger a răspuns:

Eu cred ca e mai bine cu un profesor, deoarece pe youtube profesorul nu poate sa vada daca ai pozitia corecta etc... Dar daca stii sa canti la chitara si vrei sa inveti niste cantece noi youtube e bine-venit. Eu nu mi-am permis un profesor asa ca am invatat singur. big grin

| nooname237 a răspuns:

De la un profesor deoarece iti explica ce nu intelegi si cand gresesti te poate corecta. eu am invatat de la un profesor si m-a ajutat foarte mult. sper ca te-am ajutat laughing

| Roa a răspuns:

Ideal ar fi de la un profesor insa datorita banilor putini tot youtube (si nu numai) ramane o varianta buna!