| alexzoligtorr a întrebat:

Cum as putea sami acordez chitara, am acordato prin unele siteuri dar suna foarte ciudat un sfat sau ceva sa-mi fie de folos pentru am acorda chitara sa sune ca o chitara mentionez ca am chitara acustica dau funda ~~

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Încearcă şi cu un acordor : http://www.okazii.ro/cautare/acordor+chitara.html

| Raynn a răspuns:

Cauta pe google seventh string guitar tuner. Il folosesc de fiecare data si nu m-a dezamagit. Nu garantez ca va fi exact, dar extrem de aproape.