| ghinionistul112 a întrebat:

Cum pot invata sa cant la perfectie ca formatia Metallica care canta melodia Nothing Else Matters? sa-mi dea cineva acorduri corecte de chitara. Multumesc

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este melodia mea preferata din tot ce canta Metallica. Dar nu stiu sa cant la chitara.Sorry.

| burzum96 a răspuns:

O stiu eu foarte bine, mi-a luat cam o zi sa o invat pe toata. E destul de usoara asta daca ai mai cantat la chitara inainte. Majoritatea acordurilor care se gasesc sunt Do Major, La Major, Re Major si ceva asemanator cu Sol Major. Chiar nu stiu cum te-as putea ajuta...

| burzum96 a răspuns:

Melodia este usoara, asta daca ai mai cantat inainte la chitara. Majoritatea acordurilor care se intalnesc sunt Do Major, Re Major, La Major si un fel de Sol Major numai ca degetele de sus le lasi cu o coarda mai jos.Nu stiu cum altfel sa te mai ajut...

| Wicca a răspuns:

Nu poti canta din prima " la perfectie ". Melodia este destul de grea si nu este cantata pe acorduri. http://www.guitaretab.com/m/metallica/22035.html Aici ai tabulatura. Pe viitor daca ai nevoie de un tab da search pe google cu: *numele formatiei* - *numele melodiei* tab, sau pe www.guitaretab.com se gasesc tabulaturi bune si daca vrei melodii romanesti: www.tabulaturi.ro. Spor la treaba!