| Irina_Lavinia_1999 a întrebat:

Cum pun capodastrul pe chitara?

Răspuns Câştigător
| MrsAllAmerican a răspuns:

Pai depinde de ce fel de capodastru ai. Exista multe feluri. Daca e ca un clips pur si simplu il pui pe fret-ul pe care il vrei, aproape de partea de metal de sub corzi. Daca e cu surubel, pui unde vrei si invarti surubeluk, daca e ca un triunghi fixezi pe chitara si strangi pana se aud bine corzile.

4 răspunsuri:
| MrsAllAmerican a răspuns:

Am incercat sa te ajut dar daa nu vrei sa pricepi. Imi zici ca nu stiu. Ce ai intrebat tu depinde de tine. Informeaza-te ce e ala capodastru si ce face. Daca vrei sa schimbi tonalitatea muti capodastrul. Depinde de tine unde il pui. Eu ti-am explicat cum se pune, nu credeam ca te refereai UNDE se pune pentru ca asta e o intrebare stupida. Il pui unde vrei ca sa sune cum vrei si in ce tonalitate vrei. Sper ca ai priceput acum.

| Irina_Lavinia_1999 explică:

Nu stiu ce inseamna ala frit si nu sti

| Irina_Lavinia_1999 explică:

Si nu stiu un il voi pune adica pe corzi sau unde?

| Irina_Lavinia_1999 explică:

Da scuze sunt incepator si de asta...