| Ema_4103 a întrebat:

"Daca asculti rock de ce nu te imbraci ca atare?" mi-a spus cineva.
De ce le vine greu unora sa accepte ca nu totul sta in haine sau altceva? Daca ascult rock de ce trebuie sa le demonstrez celorlalti ca ascult acest gen de muzica?

4 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

E o tampenie sa te imbraci in functie de stilul de muzica pe care il asculti.
Eu personal urasc oamenii aia care poarta haine de rock sau hip hop sau mai nou Funky etc.
Eu ascult mult rock si nu numai rock,dar ma imbrac normal.
Cred ca genul ala de oameni vor sa iasa in evidenta.
Nu trebuie sa demostrezi nimanui ce asculti tu,oricum se vede.
"Caracterul unui om poate fi judecat dupa gusturile sale muzicale".
Se cunosc oamenii cu muzica de calitate, au alte principii, alta mentalitate.
(cand o sa fie Conncert RAMMSTEIN o sa ma duc si eu in negru)
big grin

| AnaisC a răspuns:

Eu una ma imbrac in acest stil(in majoritatea timpului da daca is 54 de grade afara poti sa-ti maginezi ca nu merg cu pantaloni de piele si ciocate)pentru ca ador acest stil.
Ii urasc pe cei care nu pricep ca rock'ul e mult mai mult decat o toala.E un stil de viata,e ceva dupa ce de ghidezi,o chestie care iti umple sufletul...da' na ce sa le ceri?
Draga, tu fa ce vrei(doar tu_si simte-te bine asa cum esti tu, trebuie' sa te doara fix in c*r de ce zic altii.
NoRock!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| AG a răspuns:

Sunt de acord cu tine!
Si eu ascult rock de cand ma stiu, dar nu am fost niciodata obsedata de look. Pentru mine conteaza starea ta interioara, atitudinea, modul de gandire. Nu ar trebui sa iti pese de ce spun ceilalti. Daca pentru ei conteaza doar imaginea, si daca sunt rockeri: atunci nu sunt rockeri adevarati. Tot ce conteaza e sa simti cu adevarat muzica, sa o traiesti si sa nu iti pese de parerea celorlaltihappy

| EdwardMC a răspuns:

Ema si eu ascult rock si toti imi spun acelasi lucrubig grinaca asculti rock de ce nu te imbraci in negru sau ca un rocker? Eu nu ma rezum la a purta haine de rocker sau negre pentru ca sunt rocker.