| PersanuAndrei a întrebat:

Dacă Intru la Dinu Lipatii Pitești pe Vioara / Acordeon, și eu fac muzica classica, pot sa ma fac lautar de acolo? Țin de menționat ca știu și lăutărește destul de bine la ambele instrumente. La admitere sau ce naiba de exam or avea merge pe hore si sarbe sau trebuie clasică?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramai pe muzica clasa si lasa muzica lautareasca, ca nu poti face concurenta tiganilor.

| dullcat a răspuns:

Lautar e orice om fara nicio instruire teoretica in domeniul muzicii, adica fara o scoala, dar cu instrumente muzicale in posesie si o farama de talent, inclinatie.Eu cred poti tinti mai sus de atat.Succes.