| NykOleta_4479 a întrebat:

Dati. mi si mie cateva nume de filme indiene va roghappy...Cat mai multe[fundita]big grin

34 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Lantul Amintirilor... e cel mai bestial dintre toate... e vechi, dar ramane cel mai bun film indian

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

A ta pentru totdeauna

Lantul amintirilor

in cautarea fericirii

Vandana

prietenii mei elefanti

un sot de vanzare

fata din vis

| Giuly_3112 a răspuns:

Dances with wolves, Comanche Moon, Bury my heart at wounded knee, Into the west, Geronimo,. filme din astea indiene sau din alea cu a ta pentru tot deauna si din stea straight face si eu ma uit la filme din astea indiene dar vechi filmele pe care ti le-am scris sunt preferatele mele sunt FOARTE frumoase happy

| XxXKevinXxX a răspuns:

Buna! Alege de aici ce vrei u:*:*

Street Fighter: The Legend of Chun-Li (2009)

Singh Is Kinng (2008)

Mohabbatein (2000)

Jodhaa Akbar (2008)

Dostana (2008)

Kama Sutra: A Tale of Love (1996)

Om Shanti Om (2007)

Saawariya (2007)

Kurbaan (2009)

I See You (2006)

Kabhi Khushi Kabhie Gham... (2001)

Veer-Zaara (2004)

Kyun! Ho Gaya Na (2004)

Andaaz (2003)

De Dana Dan (2009)

Devdas (2002)

Heroes (2008)

Dhoom:2 (2006)

13B (2009)

Baabul (2006)

My Name Is Khan (2010)

Krrish (2006)

Do Knot Disturb (2009)

Luck by Chance (2009)

Bhoothnath (2008)

Dhoom (2004)

Awaara (1951)

Chal Mere Bhai (2000)

Guru (2007)

Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Delhi 6 (2009)

Khushi (2003)

Blue (2009)

Mother India (1957)

Life in a Metro (2007)

Mission Istaanbul (2008)

Lagaan: Once Upon a Time in India (2001)

Welcome (2007)

A Sublime Love Story: Barsaat (2005)

The Fall (2006)

Before the Rains (2007)

Insan (2005)

Ta Ra Rum Pum (2007)

Armaan (2003)

My Bollywood Bride (2006)

Yuvvraaj (2008)

Aladin (2009)

Marigold (2007)

Koi... Mil Gaya (2003)

Kambakkht Ishq (2009)

Thoda Pyaar Thoda Magic (2008)

Naqaab (2007)

Fire (1996)

Bandit Queen (1994)

| Alphawolf a răspuns:

Filme vechi care le-am vazut Lantul amintirilor, Vandana, O floare si doi gradinari
Uite o adresa unde poti gasi nume cu filme indiene http://costyboy89.googlepages.com/

| cristina4love a răspuns:

O floare si doi gradinari(ek pool do mali)
Lantul amintirilor(Yaadon Ki Baaraat)
Prietenii mei elefanti(haati mere saati)
Dragoste in oglinda(om shanti om)
Mohabbatein
Gelozia bat-o vina(hum tumhare hain sanam)- este superb
Krrish
Janasheen
Mere Mehboob Tujhe Meri

| cristina4love a răspuns:

Si mai am unul: Mujhse Shaadi Karogi (unul din cele mai frumoase)

| Helene a răspuns:

A ta pentru totdeauna-National Tv-17. 30->18. 30

| georggyy a răspuns:

Http://www.megaanunturi.ro/filme-indiene--11303/
113 filme:d sper ca iti ajung:* pe pup

| another_emo_girl a răspuns:

O floare si doi gradinari, prietenii mei elefantii, toata lumea e a mea, vagabondul, articolul 420, a ta pentru todeauna, marigold, fire, gandhi, milarepa, the namesake, singh is kinng, mohabbatein, si multe altele.desi nu sunt indiene,*pe aripile vantului*,*sunetul muzicaii*, unora le plc jazz-ul*,*barbatilor le plac blondele*sunt foarte bnune si merita vazute.in varianta mai noua, desi nonindianalaughing, ar fi legally blondes, blonda de la drept si snow day toate de comedie

| anna01 a răspuns:

Un sot de vanzare, Lantul iubirii, era si un serial ceva cu Mission Istanbul, pe National Tv sunt cele mai multe si in fiecare zi gasesti un titlu nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite: lista filme indiene 2009 http://www.cinema8.ro/lista-filme-indiene-2009/ si lista filme indiene 2010: http://www.cinema8.ro/lista-filme-indiene-noi-2010/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Love Aaj Kal, Lantul Amintirilor, Acid Factory, Dhoom, Dostana, Mohabbatein Kabhi Khushi Kabhie Gham... [ asta e super, e tare, l-am vazut de vreo 5 ori e misto. Tine 210 minute]
India[ E telenovela. E pe acasa la 21:30 a inceput pe 11 ianuarie dar nu-l urmaresc]
Awaara[ 1951. Bunica mea l-a vazut de mii de ori si e misto ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Om shanti om e super tare, verr zara, fantoma nath,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vandana lantu amintirilor ata pentru totdeauna triunghiul iubirii dragoste in pasii de dans

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vandana lantu amintirilor ata pentru totdeauna triunghiul iubirii dragoste in pasii de dans

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calu alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sot de vanzare, Pardes, Oaia neagra a familiei, Razbunarea fantomei, Dragostea cere sacrifici, Mama cu orce pret, Dragoste si teroare, Suflet de copil, Sangele apa nu se face, Veer Zaara, Dhoom, Inelele vietii, Aetbar, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubire de legenda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calutul alb lantul amintirilor o floare si doi gradinari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste si teroare sau mohabbatein e unul si acelasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea este a mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Triunchiul iubirii sau culoarea fericirii (in fiecare zi la 19:15 pe N TV)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devdas, un sot de vanzare, vagabondul, dor(asa se numeste in hindi), mohabbatein, dosarul 420, razbunarea fantomei(este film indian ca sa stii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calul alb elefantu alb foarte bune