| asunaaa a întrebat:

Deci.m-a intrebat cineva ce fac eu ca sa ma numesc rockerita true si eu, bineinteles ca m-am enervat pe respectiva persoana care nu avea habar de niste trupe rock cunoscute (gen BVB, BMTH, Disturbed sau Falling in reverse) si totusi se auto-intitula rocker :3 sunt curioasa cum ar reactiona alte persoane care asculta rock sau ce ar raspunde

4 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Urăsc termenul de „rocker". Nu suport rockerii și mare parte din scena muzicală pe care o reprezintă. O spun eu, persoană care mai poartă tricouri cu trupe rock. Mi se pare atât de cretin să-ți dai singur arhetipul de oaie în funcție de genul muzical pe care îl asculți, pe baza că „rockul ie veață". Și mi se pare atât de cretin să te consideri un rocker superior doar pentru că știi niște trupe pe care altul nu le știe.

| Wehrmacht a răspuns:

Din ce ai enumerat tu n-am auzit decat de BVB si de Disturbed dintre care am ascultat doar Disturbed.
De obicei e ceva sa nu fi auzit de AC/DC, Metallica, Megadeth, Iron Maiden...etc. da' cand gasiti niste d-astea de le asculta aia de 14-17 ani si le bagati la inaintare e deja stupid si sunt sanse ca multi sa nu le cunoasca sau sa fi auzit de ele fara sa le fi ascultat.
Odata mi-a zis unu' ca si lui ii place rock-ul dar nu ala cu chelancaieli.Deci intre ala si voi nu-i mare diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| MaliciousDeath a răspuns:

Deci ce faci ca sa te numesti rockerita true?