| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor vi se pare ciudat dacă un băiat asculta metalcore și death metal?
Trupe As I lay dying
Amon Amarth

Unii zic ca ești un ciudat/nebun/... dacă asculți.

Mai ascult și heavy metal, Power metal, și alternative rock.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fiecare ascultă ce vrea și nu e nimic ciudat in asta!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si de ce ti-ar pasa despre ce cred cei din jur apropos de ceea ce asculti tu? Pe logica asta as fi dat-o de mult pe manele/EDM/alte balarii... si uite ca si la 41 gust cu aceeasi placere metalul ca la 14 si nu dau nici macar acei 2 bani pe care ii dadeam pe parerea celor din jur atunci.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca o paranteza, sunt ascultator de metal si chestiile cu -core in coada, in marea lor majoritate, mi se par un mare spanac. Dintre astea fresh si in voga, de exemplu, Lorna Shore mi se par o mare porcarie. Pe de alta parte, sa fie sanatosi cei care le asculta si se bucura de ele. Nu ii consider in nici un fel. Ar fi plictisitor sa mincam toti orez cu legume, nu?

| PainTech a răspuns:

Asculți ce vrei. Asta sa fie cea mai mica problema a ta.

| VanillaQ a răspuns:

Fiecare asculta ceea ce ii incanta urechile si sufletul!
Si eu ascult death metal, heavy metal, nu trebuie sa ma intereseze cine ce zice.