| catty443 a întrebat:

Heeei. poate sa-mi de-a cineva informatii despre trupa paramore?happy in ce an au aparut, ce gen de muzica canta. ( rock sau punk? niciodata nu am facut diferenta intre >ele:" ). cate persoane formeaza trupaa, chestii d-astea. dau fundita, fara raspunsuri rautacioase, va rog.happy

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Despre solista pot sa iti spun cate ceva :

Cantareata isi aminteste ca pe la 13 ani a fost nevoita sa-si schimbe scoala din cauza glumelor care se faceau pe seama ei.
Dar nici acolo unde a ajuns nu i-a fost mai bine. Colegii si chiar profesorii aveau un dinte impotriva ei si nu reusea sa se integreze in colectiv. Daca refuza sa mearga la petreceri, Hayley devenea tinta glumelor proaste. Colegii ii spuneau ca e lesbi si o luau peste picior.

Ea a spus :

Am mers la scoala cam sase saptamani, dar m-am simtit umilita. Nici macar profesorii nu ma placeau, iar fetele erau niste nenorocite. Ma invitau la petreceri, dar eu nu voiam sa fiu in preajma lor, asa ca a doua zi auzeau tot felul de zvonuri: ca sunt curva, ca sunt lesbiana

Paramore este o formatie de muzica rock din Statele Unite ale Americii, fondata in anul 2004. Albumul de debut al grupului, All We Know Is Falling, a inceput sa fie comercializat in iunie, 2005 si a avut un impact nesemnificativ asupra industriei muzicale. Cel de-al doilea disc, Riot!, a fost lansat in iunie, 2007 a fost comercializat in peste 2 milioane de exemplare pe plan international.

Formatia a adoptat numele Paramore inca din perioada in care cantau in garajele caselor. Cuvantul deriva de la sintagma „paramour" (care are in limba engleza sensul de „admirator secret"). In 2004, componenta oficiala a grupului era: Josh Farro (chitara/vocea secundara), Zac Farro (baterie), Jeremy Davis (chitara bas), Hayley Williams (vocea principala) si Jason Bynum (chitara ritmica).

In urmatoarea perioada, in incercarea de a se face cunoscuta pe piata muzicala, formatia Paramore a sustinut concerte in cadrul unor festivaluri de muzica precum Purple Door sau Turneul Warped. John Janick, co-fondatorul casei de inregistrari Fueled by Ramen, a asistat la un concert sustinut de catre Paramore in cadrul turneului Taste of Chaos in Orlando, Florida. In luna aprilie a anului 2005, formatia a semnat un contract cu aceasta companie.
In 2008, Paramore s-au lansat cu melodia "Misery business" pentru care au luat premiul Grammy iar In anul 2009 lanseaza albumul Brand New Eyes

Trupa este formata din :
Hayley Williams
Josh Farro
Taylor York
Jeremy Davis
Zac Farro

fundita?; x

3 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Salut!
Gasesti toate informatiile de care ai nevoie aici : http://ro.wikipedia.org/wiki/Paramore.
Pa-pa!:)

| All3 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Hayley_Williams mai mult sunt lucruri despre trupa decat despre ea :p >>e solista paramore

| blackcat_7356 a răspuns:

Este o formartie rock. Canta rock alternativ, power pop, si pop punk.Deci stilu lor variaza intre rock si punk:D. Canta din 2004:) Actuali membrii ai formatiei sunt : Hayley Nichole Williams(vocea principala), Jeremy Clayton Davis(chitara bass), Joshua Neil Farro(chitara si voce secundara), Taylor Benjamin York, Zachary Wayne Farro(baterie).

Mai multe detalii poti gasi aici. Eu ti-am scris asa in mare.:)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Paramore#Actuali