| corinaalexiastay a întrebat:

Hei oameni, il stiti pe Declan Galbraith? Am auzit multe cintece cintate de el, dar nu stiu nimic despre el, puteti sa ma ajutati sa aflu ceva?(despre el)

3 răspunsuri:
| Wonderland a răspuns:

Un simplu search pe google cu numele lui si gasesti tot ce vrei

| yanis a răspuns:

Declan Galbraith John (născut la 19 decembrie 1991, Hoo St Werburgh, Kent ) este o limba engleză cântăreţ de irlandez şi scoţian de origine. El este cunoscut pentru controlul şi gama de vocea lui, precum şi capacitatea sa de a interpreta şi adapta materiale de diferite genuri. talentul lui Galbraith a fost recunoscut în mod public pentru prima dată când la doar 7 ani. Declan folosit pentru a avea ajuta abate de la GSW, o companie waterpump. El a insistat pe efectuarea spontan la Festivalul anual Rochester Dickens, o zi-două extravaganta unde oamenii au fost invitaţi să te îmbraci în victoriană costume pentru a celebra viaţa şi ori de celebrul autor Charles Dickens şi legăturile sale cu oraşul lor. Galbraith, îmbrăcat ca un coş de fum matura, a început să cânte şi mulţimea a mers sălbatic. Curând după aceasta, el a început să intre talent concursuri locale şi în termen de un an a câştigat 15 titluri şi mai mult de £ 1, 000. 00.
Ca urmare a succesului său în arată talentul, înregistrarea marile companii curând auzit despre Galbraith şi el a fost semnat la primul contract de inregistrari său în Anglia. prima înregistrare a sa a fost " Walking in the Air ", care a fost lansat pe un album special de Craciun Hits, oferind, de asemenea, Westlife, Elton John şi Elvis Presley. Galbraith îi place să cânte pentru a trăi publicul şi printre unele dintre cele mai memorabile spectacolele sale sunt, Queen's Jubilee la Paul's Cathedral St, când a cântat " Amazing Grace ", însoţită de St Paul Corul si o experienta de neuitat atunci când cânta în faţa a peste 22. 000 oameni la un concert Elton John.
Primul său album auto-intitulat, Declan, cu cântece tradiţionale irlandeze şi unele materiale scrise special a devenit un mare succes şi clasat în Marea Britanie şi Irlanda. În anul de lansare, acesta a vândut 200. 000 de exemplare în curând în Germania.
Un alt mare succes a venit în timpul unui turneu naţional de concerte Voci tinere atunci când rupere Guinness World Record. A fost la Odyssey Arena, Belfast în decembrie 2002, când a cântat live, cu aproximativ 10. 000 de copii şi a fost, de asemenea, în acelaşi timp legate, prin radio şi prin satelit, cu mai mult de 80. 000 de copii în şcolile lor peste tot în Marea Britanie, care l-au însoţit în realizarea de lume cea mai mare corale cântă.
talentul lui Galbraith şi reputaţia a venit în atenţia de mogulul media Haim Saban şi muzica lui preşedinte, Ron Kenan, care a semnat Galbraith la Music Group noua casa de discuri Saban. Ei au ales Germania pentru a fi primul teritoriu foarte în lume pentru a lansa lor produs primul album, prin intermediul Music eticheta Starwatch.
Galbraith despărţit pe cale amiabilă cu societatea de gestionare său în februarie 2010. El este lupta în prezent probleme majore contractuale care împiedică orice elibereaza in momentul de fata. Galbraith este declarat a fi revenirea la educaţie cu normă întreagă, pe care el a trebuit să renunţe parţial până când avea 14 ani, din cauza obligaţiilor sale muzicale.
În iulie 2010, a fost anunţat pe lui forumul oficial că a intrat cu Route 66 spectacol de teatru pentru a pune tur Anglia din iulie-septembrie 2010.
[ edit ] Fame

Galbraith, deşi este un cetăţean britanic şi cântăreaţă, el este mai faimos si bine-cunoscuta in strainatate, mai ales în China, în timp ce piesele sale au fost alese ca parte a curriculum-ului educaţiei chinez pentru învăţarea limbii engleze. cântecele lui Galbraith sunt folosite pentru a ajuta copiii să înveţe limba engleză chineză ca piesele sale sunt usor de retinut si potrivite pentru copii. În mai 2008, Galbraith a efectuat un turneu de doua orase de succes în China, au fost incluse oraşele Beijing şi Shenzhen. [ 1 ]
[ edit ] Discografie

[ edit ] Albume
Declan (2002)
Thank You (2006)
Tu si cu mine (2007)
[ edit ] Singles
" Tell Me Why "(2002)
" Iubirea vietii mele "(2007)
" Ego Tu "(2007)
[ edit ] Acoperă
" Tears in Heaven "(2006)
" Iubirea vietii mele "(2007)
Atunci când Galbraith a fost mic, bunicul său, care a jucat mai multe instrumente într-o bandă, a luat Galbraith a Fleadhs ( concerte ), el a fost participarea la, şi amestec de tradiţii muzicale şi irlandeză scoţiană. Declan ştia că el a vrut să fie o cântăreaţă când a văzut bunicul său, în trupa sa.
Declan Galbraith

Declan Galbraith (2007)
Background information
Birth name Declan John Galbraith
Born 19 December 1991 (age 19)
Origin Hoo St Werburgh, Kent, England
Genres Pop
Occupations Singer
Instruments Vocals, guitar, piano
Years active 2002–present
Labels Starwatch Music (2006 - 2008)
EMI (2002–2006)
Website Official website

sau intri pe:
http://en.wikipedia.org/wiki/Declan_Galbraith

te kiss... funda?;)

| DuzziDi a răspuns:

Pai tot ce stiu e ca are 19 ani...este zodia sagetator si s-a nascut in Hoo St Werburgh, Kent, Anglia, Marea Britanie