| MariMarik17 a întrebat:

Hei TPU.Mie imi place foarte mult sa cant, si mi se spune ca am si voce, dar eu am vocea aerata.Cum as putea sa fac sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| AidaWhite a răspuns:

Exercitiile pentru diafragma sunt bune pentru a-ti transforma si pregati vocea. Inspira adanc pe nas si expira pe gura de cateva ori, de fiecare data inainte sa canti si cand mai vrei pur si simplu sa exersezi. Acest fel de exercitii dau forta vocii, astfel nu o sa o mai ai aerata. Desigur, rezultatele nu sunt imediate. De asemeni, e bine sa te hidratezi, astfel vei profita la maxim de talentul tau. Sper ca te-am ajutat ^^