| Bubu2396 a întrebat:

Http://www.lovendal.net/wp52/mesaje-satanice-ascunse-in- melodii-celebre/ ...Nu inteleg. Cum adica citite in sens invers?

1 răspuns:
| Dumnezău a răspuns:

Adica intorci melodia.Primul vers devine ultimul,si invers,dar nu intorci doar pozitia versurilor,ci si versurile propriu-zise,adica le derulezi invers.

Daca la Imagine e:Imagine all the people,invers se citeste: elpoep eht lla enigamI.

Treaba asta cu melodiile derulate invers este o mascarada penibila,daca intorci orice versuri de pe lumea asta,si le derulezi invers,tot nu pot avea un inteles subliminal, pentru ca pur si simplu, nu ai cum face o melodie inteligibila in ambele "sensuri", si cel normal, si cel inversat.Treaba cu Satana si doleantele lui ascunse in melodii celebre e o conspiratie grosolana, menita sa puna paie pe foc aiurea.Si chiar daca inversezi versurile, tot nu se aude nimic inteligibil, nici daca treci cantecul in cinci programe de editare a vocii.Lasa conspiratiile nefondate, facute pentru senzational!