| ionalpatrulea a întrebat:

Imi recomandati melodii/trupe rock mai putin cunoscute, dar care sunt bune?

4 răspunsuri:
| GusWaters a răspuns:

Incearca Dream Theater,Pearl Jam,Ablazer,Battlesoul,Enisferum,Elvenking,Testament,Avantasia,Gamma Ray,Motley Crue,Sabaton,Porcupine Tree, Dire Straits, Oomph

| Sἶrenἶa a răspuns:

Pantera
Sepultura
Godsmack
MachineHead
MotorHead
Sirenia
Manowar
Trooper
Negura Bunget
Living Colour
Blind Guardian
Led Zeppelin
Down
P.O.D.
Korn
Judas Priest
Evanescence
Iron Maiden
Metallica
Alice in chains
Rammstein
Linkin Park
Nickelback
Luna Amara
Bucovina
Red hot chili peppers
Nightwish
Black Sabbath ( Ozzy Osbourne )
Queen
Metal Church
Nirvana
Uriah Heep

Cam astea is mai cunoscute...

| Sἶrenἶa a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Mai putin cunoscute:

Unsun
Arch Enemy
Anathema
Amon Amarth
Opeth
Callenish Circle
Pantokrator
Mandragora Scream
Suidakra
Doro Pesch
Eluveitie
DamagePlan
Mudvayne
Silentium
Metalium
Stone Sour
Lazarus A.D.
Alestorm
Therion
Noctura
Draconian
Delain
Grave Digger
HELLYEAH
Crematory
Satevis
Everlast
R.E.M.
Elis
Swallow the sun
Black sun aeon
Children of Bodom
TSA
Savatage
Allegaeon
Saturnia
Dawn of Solace
Epica
Apocalyptica
Echoes of eternity
Artch

.

| GusWaters a răspuns:

Nu-i bai,tipa cerea mai putin cunoscute,dar nu voiam chiar sa-i dau anonimitati,desi cu cat e mai putin cunoscuta muzica,cu atat e mai buna(generalizare).Dar trupele alea ce le-am enumerat,sunt cunoscute prin afara(mai ales DT si Pearl Jam) dar nu si pe la noi,ca si rockerii se multumesc cu trupe mai cunoscute si nu vor si ei ceva mai obscur, si mai de trei sferturi de ora/melodie, cum sunt DT.Plus ca Dire Straits si Avantasia, sunt muzica pentru persoane cu IQ de 110+.