| Danut4 a întrebat:

Îmi spuneti toate albumele lu MJ? Nici chiar toate.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Michael Jackson - Off The Wall [1979]
Michael Jackson - Thriller [1982]
Michael Jackson - Bad [1987]
Michael Jackson - HIStory [1995]
Michael Jackson - Blood On The Dance Floor [1997]
Michael Jackson - Invincible [2001]
Michael Jackson - PreNewAlbum 2008

doar pe astea le am. happy

| andrei09lucian a răspuns:

1972: Michael Jackson a lansat albumul de debut "Got To Be There". Albumul a urcat pana pe locul 14 in topurile pop si pe locul 3 in topul US R&B album chart.

1972: Ben a fost al doilea album solo al cantaretului american, lansat in august 1972, la sapte luni dupa albumul de debut.

1973: Lanseaza al treilea album 'Music & Me'.

1975: Michael Jackson lanseaza al patrulea album 'Forever Michael'

1979: Lanseaza 'Off the Wall', produs de Quincy Jones si vandut in peste 19 milioane de exemplare la nivel global.

1982: Michael Jackson lanseaza albumul 'Thriller' care se vinde in peste 50 milioane de copii la nivel global si il confima drept regele muzicii pop.

1987: Lanseaza albumul 'Bad' care se vinde in peste 8 milioane de copii.

1991: Lanseaza albumul 'Dangerous'. Albumul a fost vandut in peste 32 milioane de copii la nivel global, devenind cel mai rapid album vandut.

1995: Lanseaza 'HIStory Past, Present, Future Book 1'. HIStory a fost considerat cel mai bine vandut album multi-disc, cu 20 milioane copii vandute.

1997: Lanseaza 'Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix'. La nivel mondial se vinde in sase milioane copii, cel mai bine vandut album remix lansat pana atunci.

2001: Lanseaza albumul 'Invincible'. Este al zecelea si ultimul album inregistrat in studio. Este primul album in care apar numai melodii noi de la Dangerous pana atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne pui in fata unei dileme de nerezolvat. Ori le vrei pe toate, ori jumate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Invincible, Blood on yhe floor, History, Dangerous, Bad, Triller, Of the wall.