| Bobyxx a întrebat:

La o chitara electrica trebuie si un amplificator?, asa am inteles de la cateva persoane, chiar e nevoie de asa ceva?

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar e necesar ca sa-ti amplifice sunetul.
E ca o boxa mai mare, insa are si o parte electronica pentru amplificarea sunetului.
Vezi aici despre ce e vorba :
http://www.guitarshop.ro/amplificatoare-chitara-electrica_c22.html

| Thunderstruck a răspuns:

Nu trebuie, aia de-i vezi pe scena intr-un stadion cu 100 000 de oameni care fac galagie nu au amplificatoare, asa suna chitarele lor...Mai tare si cu efecte.Aia care ti-au zis ca ai nevoie habar n-au ce vorbesc, is niste incepatori.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeactin2002 a răspuns:

Da, au spus corect... happy

| George_Mircea_1994 a răspuns:

Da, chiar e nevoie e ca fluierul fara suflu