| Aicilef a întrebat:

La vioara se canta pe note sau sunt acorduri ca si la chitara? spuneti'mi si mie va rog!

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Se cântă pe note... lă chitara loveşti corzile si astfel poţi să cânţi acorduri dar la vioara ai doar arcuşul cu care cânţi pe note

8 răspunsuri:
| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Se canta pe note...normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vioara se canta cu note la chitara dai din corzi si canti acorduri la vioara nu poti pentru ca ai arcus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa canti la vioara? vrau si eu sa incercbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate canta si pe acorduri. Folosind arcusul pe 2 grupuri de corzi
formezi un acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt acoduri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vioara se canta pe corzi, draga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai des se cinta pe note... dar se folosesc si acorduri (cind canti pe 2 sau 3 corzi). Sunt diferite tehnici de a cinta la vioara.

| andrei1555 a răspuns:

Pe note eu sunt la scoala de muzica. Crede-ma