| Balboa a întrebat:

Pe 25 am spectacol. cum eu sunt un pic cam ragusita, cum as putea sa-mi calmez vocea? funda.

Răspuns Câştigător
| tladybeauty a răspuns:

Mananca cate o lingurita de miere dimineata pe stomacul gol.Intr-o saptamana vei si uita ca ai fost ragusita.De asemenea, poti bea ceai de musetel sau poti face inhalatii cu ulei volatil de eucalipt si ceai de musetel(gasesti in farmacii la sticluta). Inhalatiile se fac asa:fierbi apa(o oala)pui pliculete de ceai de musetel si 20 de picaturi de eucalipt.Totul il pui intr-un lighean, iti apleci fata putin in lighean, pui un prosop pe cap si inspiri si expiri aburul emanat.Pe mine asta ma ajuta pentru ca musetelul calmeaza si eucaliptul dezinfecteaza. Fundita?

5 răspunsuri:
| LoLo a răspuns:

Buna! Ia in fiecare dimineata o lingurita de miere pe stomaul gol, si ia si seara.Ai sa vezi ce bine o sa te simti pe urma.
Bafta la spectacolwave

| Șosețică a răspuns:

Tinctura de propolis cu mierie...ca sa stii cate picaturi trebuie sa pui in miere adun greutatea ta cu 25 si iti iesewinking

| catalineusx a răspuns:

Stiu eu un leac.Lapte fiert cu ou crud(batut si amestecat cu lapte) si zahar.Este o bautura gustoasa si o sa faca minuni( cel putin din propria experienta).iti doresc sa te faci bine cat mai repede

| chicannacool a răspuns:

Bea multe ceaiuri

| duxi a răspuns:

Pai bea multe ceaiuri.si incearca sa nu mai tipii[greu pentru tine] si cu jumatate de ora inaintea spectacolui fa niste vocalize. good luck and play the musichappy